A nemes vakolat felhordása nem igényel különleges eszközöket

A nemes vakolat felhordása nem igényel különleges eszközöket
A nemes vakolat felhordása nem olyan bonyolult, hisz nem kell hozzá sok eszköz, és extra szaktudás sem. Azonban oda kell figyelni arra, hogy az időjárási körülmények megfelelőek legyenek, tehát esőben, fagyban, kánikulában és nagy szélben ne kezdjünk neki. 

Mi is az a nemes vakolat? 

Sokféle festék, színezőanyag képezi részét életünknek, már az ősidők óta. Akkor még bizonyos növények és más anyagok jelentették a színezést, mára már azonban rengeteg különböző megoldás létezik. Festék kínálatunkból is látszik ez a sokféleség: alapozó festékek, beltéri festékek, fára, fémre specializált termékek mellett ott vannak a kültéri falfestékek és a nemes vakolatok is. 

A nemes vakolat voltaképpen egy kiemelkedő minőségű vakolat, mely többféle textúrát adhat a felületnek. Ez lehet kapart vagy gördülőszemcsés, így lesz a végeredmény sokkal különlegesebb és szebb, mint egy hagyományos vakolás után. Közvetlenül a csupasz falra fel lehet hordani, és egyben ez jelenti majd az alapot és a fedést is. 

Nagy előnyük, hogy időjárásállók, és a penész és algásodás ellen is védik a falakat, a hőszigetelő képességről nem is beszélve. Anyagként jól alakítható, formázható és vízálló, a párát sem ereszti át. Masszívabb, mint a hagyományos vakolat, és színét hosszú időn át megőrzi, a napsugárzás sem fakítja. 

A nemes vakolat felhordása – tippek a még jobb végeredményért

Érdemes figyelni arra, hogy ne kánikulában, esőben, fagyban vagy nagy szélben zajlódjanak a munkálatok. A felhordás pedig nem igényel különösebb szaktudást sem. Érdemes előre átgondolni, hogy milyen színben is szeretnénk látni a házunkat. A nálunk kapható Polifarbe kapart nemes vakolat több tucat árnyalatban kapható, nagy előnye, hogy nem repedezik, jól tapad, és igazán tartós a színe. 

Mindig olvassuk el a termék használati utasítását, így tudjuk majd kihozni a maximumot belőle. Itt azt is kiszámolhatjuk, hogy mekkora felületre és adott vastagságban mennyi termékre is lesz szükségünk. Ezt mindig gondosan számítsuk ki, nehogy a munkálatok felénél kelljen újabb adagért rohangálni. És persze az sem jó, ha rajtunk marad jó pár kiló felesleges anyag, amivel aztán végképp nem tudunk mit kezdeni. 

A felhordás előtt nagyon ajánlott alaposan összekeverni az anyagot, majd rozsdamentes acélsimítóval felvinni a felületre. A struktúrát pedig műanyag simítóval kell kialakítani a még nedves vakolaton. Tartsuk mindeközben tisztán a környezetet, ha nem használjuk a szerszámokat, akkor mossuk le róla az anyagot, mert ha megszáradt, már csak nagyon erős oldószerrel lehet eltávolítani. 

Előnyök sora

Modern épületeknél igazán előnyös a használata, ilyenkor a hőszigetelő rendszerek külső rétegeként szolgál. Ideális esetben 5 és 25 fokos hőmérsékleti tartományban a legjobb vakolni, így lesz majd a kötés a legmegfelelőbb. 

Habár nem igényel különösebb szakértelmet a felhordása, azért mégis érdemes figyelni rá, hogy egységes mozdulatokkal dolgozzunk, és ne nagyon tartsunk szünetet. Így a végeredmény is szebb lesz. Itt is, mint sok más esetben, érdemes a minőségre, a tartósságra törekedni. Ha már építkezésbe, felújításba kezdünk, törekedjünk az időtálló megoldásokra. A beruházás költségei ugyan ilyenkor magasabbak, de hosszú távon megéri a befektetés. 

Nemcsak esztétikai szempontból lesz szebb az eredmény, de a környezetünket is kíméljük, ha kevesebb hulladékot termelünk. Ha bármilyen kérdése van a nemes vakolatokkal vagy bármilyen festékekkel kapcsolatban, látogasson el weboldalunkra, ahol sok kérdésére választ kaphat.