A nemesvakolat felhordása, és sok minden más, amit tudni érdemes róla

A nemesvakolat felhordása, és sok minden más, amit tudni érdemes róla

Amikor az otthonunk külső megjelenésének felfrissítése a cél, akkor az egyik legfontosabb feladat nem más, mint a nemesvakolat felhordása. Ezáltal ugyanis egy olyan anyagot viszünk fel a homlokzatra, ami egyedülálló textúrát, illetve stílust kölcsönöz számára.

Ezt a munkafolyamatot tehát semmiképp sem szabad kihagyni, hiszen általa jelentős mértékben növelhetjük az ingatlanunk esztétikáját. Elvégre mi mást látnak először a külső szemlélők - és mi magunk is, amikor épp hazaérkezünk -, mint ezeket a külső falfelületeket?

A kifogástalan minőségű nemesvakolat alkalmazásával gyorsan, kényelmesen tudunk dolgozni, a végeredmény pedig önmagáért beszél majd. A házunk homlokzatát olyanná tudjuk tenni, mint amilyennek elképzeljük - de mégis hogyan?

Ebben a blogcikkünkben alaposan körüljárjuk a témát, és többek között arról is szó lesz, hogy pontosan hogyan történik a nemesvakolat felhordása.

Mi az a nemesvakolat?

A nemesvakolat lényegében nem más, mint egy speciális alapanyag, amit egy régi építészeti hagyományokon alapuló falburkolási eljárás során szokás használni annak érdekében, hogy egyedi megjelenést adjunk a homlokzatnak. Az egyik legjellemzőbb sajátossága, hogy különböző textúrájú - kapart vagy pedig gördülőszemcsés - falfelületeket tudunk létrehozni vele. 

Az esztétikai jelentőségén túl pedig van egy másik lényeges funkciója is: megfelelő védelmet tud biztosítani a falfelületeknek, amiknek ezáltal nagymértékben nő az ellenálló képességük, valamint az élettartamuk. 

A Poli-Farbe diszperziós homlokzati nemesvakolat

Amennyiben biztosra szeretnél menni, akkor mindenképp a magas minőségű, márkás termékek közül válassz. Jó szívvel ajánljuk figyelmedbe a nálunk is kapható Poli-Farbe diszperziós homlokzati nemesvakolatot, a használatával ugyanis időjárásálló felületet tudsz kialakítani.

Az aktív hatóanyagoknak köszönhetően magas fokú védelmet tudsz biztosítani a falaknak az algásodással, illetve a penészesedéssel szemben is. A vakolat ugyanis megakadályozza, hogy az algák és a penészgombák megtelepedjenek a felületen. 

Az alkalmazásával létrehozott bevonat ráadásul kiválóan átengedi a levegőt, illetve a párát, ami azt jelenti, hogy hagyja “lélegezni” a falakat. Az pedig már csak egyfajta plusz, hogy számos csodaszép színben érhető el.

A nemesvakolat felhordása: így csináld jól!

Mielőtt nekiállunk a nemesvakolat felhordásának, nagyon fontos, hogy ellenőrizzük a hőmérsékletet! A fal és a környezet hőmérsékletének is +10 és +25 Celsius fok között kell lennie.

Próbáljunk meg egy olyan időpontot választani a munkára, amikor nem tűz a nap, nem esik az eső, nincs túl nagy pára és nem fúj a szél. A szélsőséges időjárási elemek ugyanis negatívan befolyásolhatják a végeredményt.

A nyílászárókat az alapozás előtt mindig takarjuk le. Vigyázzunk a munkálat során, hogy a közvetlen környezetében lévő burkolat, növények védve legyenek, takarjuk le azokat valamilyen védőanyaggal. 
Az alapozót felvisszük ecsettel vagy hengerrel, és csak száradást követően kezdjük meg a vakolást.
Közvetlenül a felhordás előtt alaposan át kell keverni az anyagot, azután azt glettvassal hordjuk fel, majd kézi simítószerzámmal függőleges irányba vagy körkörösen dörzsöljük át.

A munka befejezésével a szerszámokat mindig mossuk el.

Bízunk benne, hogy most már pontosan tudod, hogy mire kell odafigyelned a nemesvakolat felhordása során. Amennyiben már napirendre tűzted ezt a rendkívül nagy jelentőségű teendőt, akkor van egy jó hírünk: nálunk mindent be tudsz szerezni, ami a kényelmes, gyors és eredményes munkavégzéshez kell.