Amikor a legjobb kerítésfesték fára a lazúr
Amennyiben az első eset áll fenn, tehát egy nyers, kezeletlen fakerítéssel dolgozunk, akkor a lazúrfestékek tökéletes választásnak bizonyulhatnak. Ezeknek megvan az az előnyük, hogy felvíve a fából készült felületekre, nem fedik be teljesen azokat, hanem bizonyos mértékig láttatni engedik a fa természetes erezetét.
A lazúrfestékeknek alapvetően két típusát különböztetjük meg: vannak a vékony- és a vastaglazúrok. A fakerítés festéséhez inkább ez utóbbiak, tehát a vastaglazúrok használata javasolt, azok ugyanis - mint ahogy azt a nevük is jelzi - egy vastag, ellenálló réteget képeznek a felületen. Ezáltal megbízhatóbb védelmet tudnak nyújtani a külső hatásokkal, például az időjárási elemekkel és a mechanikai sérülésekkel szemben.
A vastaglazúrok alkalmazásakor számíthatunk arra, hogy ezek a termékek magasabb fedést biztosítanak a felületnek, mint a vékony társaik. Tehát a fa természetes erezete, bár látható marad, nem lesz annyira hangsúlyos.
Időjárásálló zománcfesték a régi kerítés felújítására
A zománcfestékek nagyon sokoldalúan használható alapanyagok, jellemzően fémből készült felületekre szokás használni, de annak sincs akadálya, hogy a fakerítésünket befessük velük. Ha így teszünk, akkor esztétikus külsőt varázsolhatunk neki és biztosíthatjuk a magas szintű védelmét is.
A Coror Rapid zománcfesték például tökéletes választás lehet, könnyen, cseppmentesen használható, gyorsan szárad, mindezek mellett pedig tökéletes fedést biztosít. Bár alapvetően a fém felületek kezelésére fejlesztették ki, remekül működik az alumínium, a műanyag, a réz és a fafelületeken is.
Ha igazán mutatóssá szeretnénk tenni a kerítésünket, akkor használjuk piros árnyalatban, de egyébként többek között zöld, cinksárga, bézs, földbarna és a manapság oly trendi antracit színben is elérhető - a lehetőségek tárháza tehát szinte végtelen.
Ha egy régi kerítést újítunk fel…
Amennyiben a kerítésünk régi és volt már korábban festve, akkor a munkát először is a régi festékréteg eltávolításával kell kezdeni, amit kaparással, csiszolással tudunk megtenni. Ezt követően az esetleges kisebb-nagyobb hibákat, felületi egyenetlenségeket javítsuk ki, majd a felület megtisztítása után használjunk alapozót, végül jöhet a festék.
Bízunk benne, hogy a cikkünk elolvasását követően már nem okoz dilemmát a kérdés, hogy melyik a legjobb kerítésfesték fára. Ha még nem szerezted be a munkához szükséges alapanyagokat, illetve eszközöket, akkor bátran nézz körül a kínálatunkban, mindent meg fogsz találni, amire szükséged van.
Ha pedig bármilyen kérdésed van a termékeinkkel vagy a rendelés, vásárlás menetével kapcsolatban, akkor keress fel minket az elérhetőségeink egyikén. A kollégáink készségesen állnak rendelkezésedre.