Pár gondolat a felületek védelméről
Sok esetben nem elég, ha a falak és egyéb szerkezetek felületét befestjük az általunk választott festékkel. Vannak ugyanis olyan külső hatások és anyagok, amik ellen meg kell védeni őket, különben sérülnek, károsodnak. Többek között a klórkaucsuk bevonat használata is ezt a célt szolgálja.
Mi az COROR klórkaucsuk bevonat?
A COROR klórkaucsuk bevonat a speciális festékek, azon belül pedig a medencefestékek kategóriájába sorolható. Ez azt jelenti, hogy remekül használható a medencék felületének kezelésére, ám nem kizárólag ott alkalmazható.
Kültéren, beltéren egyaránt jó szolgálatot tesz, amennyiben a falak, a beton vagy fából és fémből készült szerkezetek védelme a cél. Sőt, még az üvegszálas és oldószerálló kemény műanyag felületeket is meg lehet óvni a használatával.
Egy rugalmas, ugyanakkor rendkívül ellenálló bevonatot lehet képezni vele, amit nem károsít a víz, illetve a különböző vegyi anyagok sem. Ilyenek például híg sav- vagy lúgoldatok és sóoldatok.
Gyakran használják uszodákban, a textil- és papíriparban, illetve olyan területeken, ahol vegyi anyagokkal dolgoznak. Mivel a bevonatból utólagosan nem párolog el az oldószer, ezért a mezőgazdaságban is előszeretettel alkalmazzák.
A COROR klórkaucsuk bevonatot nálunk is megtalálod fehér és kék színben. Ami a kiszerelést illeti a 0,75 l-es, 2,5 l-es, 5 l-es és 20 l-es változatban is kapható.
Hogyan kell használni?
Először is alaposan meg kell tisztítanunk a felületet, és el kell távolítanunk a régi bevonatokat. A fa felületeket át kell csiszolni egy megfelelő erősségű dörzspapírral. A falról el kell távolítani a málló részeket, a port és az egyéb szennyeződéseket. A fém szerkezeteket pedig zsírtalanítani kell és dörzspapírral meg kell érdesíteni a felületüket. Ezt a lépést nem szabad kihagyni, ugyanis a teljesen sima és tiszta alap nélkülözhetetlen a tökéletes végeredményhez.
Ez után jöhet a klórkaucsuk bevonat felkenése, amit ecsettel vagy pedig hengerrel tudsz elvégezni. Előtte 20%-os aromás higítóval keverd össze, hogy szépen kenhető állaga legyen! A száradási idő +25 Celsius fokon 1 óra, ezt mindenképp ki kell várni. Ha magas a levegő páratartalma, akkor több időre is szükség lehet a teljes száradáshoz.
Nagyon fontos, hogy a termékkel csak +5 Celsius fok felett dolgozz, a felület hőmérséklete pedig ne legyen több, mint +25 Celsius fok. Az eső és a tűző napfény is negatívan befolyásolja a bevonat tulajdonságait. Emiatt érdemes egy száraz napot választani a munkára, amikor nincs nagy kánikula.
Bízunk benne, hogy most már mindent tudsz a COROR klórkaucsuk bevonatról, és arról, hogy mikor és hogyan használd. Nálunk nem csak ezt a terméket tudod beszerezni, hanem tulajdonképpen minden mást is, ami a festéshez, illetve felületvédelemhez kell. Nézd meg festékeink teljes kínálatát!