Mélyalapozó száradási idő - avagy mennyit kell várnunk a felvitelt követően?

Mélyalapozó száradási idő - avagy mennyit kell várnunk a felvitelt követően?

Annak érdekében, hogy a falfestés az igényeinknek megfelelően valósuljon meg, és elégedettek legyünk a végeredménnyel, nélkülözhetetlen a mélyalapozó használata. Ezzel kapcsolatban van egy fontos téma, amiről nem árt beszélni: a mélyalapozó száradási idő fontos kérdés abból a szempontból, hogy mikor haladhatunk tovább a munkával. 

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy nem várják meg, míg teljesen megszárad, hanem előtte elkezdik felvinni a festéket a falfelületre. Ez azonban nem szerencsés, ha ugyanis nem szárad meg, akkor nem tudja megfelelően betölteni a szerepét.

Mindenekelőtt arra kell törekedni, hogy egy magas minőségű mélyalapozóval dolgozzunk, ugyanis ez is sokat nyom a latba. Annak felvitele után pedig már csak egy dolgunk van: türelmesen kivárni a száradási időt. Mennyi is az pontosan? Mai cikkünkben többek között erre is válaszolunk.

Mire jó a mélyalapozó?

Ennek a terméknek a használatára a falfestés előtt kerül sor annak érdekében, hogy az elérhető legjobb eredményt kapjuk.

A használata segít kiegyenlíteni vagy adott esetben csökkenteni a falfelületek szívóhatását, emellett meg tudjuk erősíteni általa a régi vakolatokat, krétásodó festékrétegeket. Mindezek mellett pedig elősegíthetjük a festék tapadását is, így az egyes rétegek ennek hatására sokkal tartósabbak lesznek.

Látható tehát, hogy a mélyalapozó rendkívül fontos szerepet tölt be, így a felvitelét nem érdemes megspórolni. Ezenkívül van még egy komoly hibalehetőség, amit el kell kerülni: a száradási idő figyelmen kívül hagyása.

Mélyalapozó száradási idő - avagy mennyi várakozásra lesz szükség?

Azt, hogy egy terméknek mennyi a pontos száradási ideje, sok minden befolyásolhatja. Például a felület típusa, a hőmérséklet, a páratartalom és a szellőzés mértéke, így ezeket minden esetben érdemes figyelembe venni.

Mindemellett természetesen maga a mélyalapozó fajtája, márkája is sokat számít. Amolyan íratlan szabály, hogy a terméken szereplő gyártói adatok, ajánlások a mérvadóak ebben az esetben is.

A Polifarbe Inntaler diszperziós mélyalapozó esetében ez 12 óra, amit mindenképp ki kell várnunk, mielőtt felvisszük rá a festéket. A használata +5 °C feletti levegő- és falhőmérsékleten, kültéri alkalmazás esetén száraz időben javasolt. 

Miért fontos, hogy megvárjuk a száradási időt?

Az idő kivárása biztosítja számunkra azt, hogy a mélyalapozó, s így a rá felvitt festék is megfelelően tapadjon a felülethez. Ha sietünk, és nem várunk eleget, akkor a festék nem lesz kellően tartós és hosszú életű. 

Emellett azért is kell kivárni a száradási időt, mert így elkerülhetjük, hogy a festék megfolyjon a felületen, és bizonyos helyeken egyenetlen legyen a fal felszíne. Ha tehát túl korán kezdünk el dolgozni a mélyalapozóra, akkor azzal komoly, utólagosan nehezen eltűntethető felületi hibákat okozhatunk.

Bízunk benne, hogy ezek után már senkinek nem kérdés, miért olyan fontos a száradás kivárása. Erről semmiképp se feledkezzünk meg! Hiába akarjuk felgyorsítani a munkát, ha a kellő időt nem várjuk meg, akkor nem azt a végeredményt fogjuk kapni, mint amire számítunk.

Nálunk többféle mélyalapozó is beszerezhető, melyeket többek között a Héra, a Polifarbe és a Valmor cég gyárt. Tekintsd meg a kínálatunkat, és szerezd be azt a terméket, ami a legideálisabb számodra. És persze, ne felejts el tájékozódni a száradási időről, és türelmesen kivárni azt.