Milyen glettanyagot használj beltéren?
Ami a glettanyag kínálatot illeti, sokféle termék közül tudsz választani. Alapvetően két nagy csoportra lehet osztani őket, a kültéren, illetve beltéren használható típusokra. Ha házon belül dolgozol, akkor a beltéri fajták közül válassz, mert ez esetben nincs szükség arra, hogy időjárásálló legyen.
Fontos tudnod, hogy vannak olyan glettek is, amik kint és bent is használhatók. Ezekkel a nedves helyiségek falán is ki tudod javítani a hibákat, egyenetlenségeket, hiszen vízállóak. A vízállóság mértéke persze változhat, erről minden esetben tájékozódj.
A Baumit Glemabrilliant glett például W4-es terhelési osztályig alkalmazható a nedves helyiségekben, így a konyhában és a fürdőszobában is. 5 kg-os, illetve 20 kg-os kiszerelésben is kapható, a kikeverése pedig kézzel és géppel is megoldható.
A glettanyagok beltérben történő használatának lépései
Beltéren különösen fontos, hogy lehetőség szerint tisztán dolgozzunk. Éppen ezért a glettelés első lépése a takarófólia leterítése a talajra és a bútorokra. Ha van rá mód, akkor pakoljunk ki a helyiségből, az ott maradt tárgyakat pedig toljuk el a munkavégzés helyszínétől. Így sokkal kisebb esély van rá, hogy valamit összekoszolunk.
A glett általában por állagú, amit vízzel kell kikeverni, hogy megfelelő állagú legyen. Ezt lehetőség szerint kint az udvaron tegyük meg. Ha valamiért csak a glettanyagok beltérben történő kikeverésére van lehetőség, akkor olyan helyiséget érdemes választani, ahol dolgozni, szerelni szoktunk. Például a műhelyben vagy a garázsban.
Maga a glettelés egy nagyon egyszerű művelet. A lényeg, hogy a kenhető állagú anyagot gondosan bele kell dolgozni a fal repedéseibe, egyenetlenségeibe. A száradási idő letelte után pedig, amikor a glett már megkeményedett, alaposan meg kell csiszolni, hogy sima falfelületet kapjunk.
Mire figyelj oda nagyon?
A száradási időt mindig türelmesen várd ki, sok esetben ugyanis ezen áll vagy bukik a tökéletes végeredmény. Jellemzően 2-3 óra várakozási időre van szükség, de ha nedves helyiségben dolgozol, ahol magas a páratartalom, akkor több is lehet. Ez esetben inkább menj biztosra, és hagyd száradni a glettet egy egész éjszakán át!
Ugye, hogy nem is olyan bonyolult a beltéri glettelés? A profi munkához tudnod kell, hogy melyek a megfelelő glettanyagok beltérben, és milyen lépések követik egymást a glettelés során. Bár házon belül nem kell olyan sok dologra odafigyelned, azért néhány dolgot nem árt szem előtt tartanod.
Webshopunkban nemcsak a glettanyagokat, hanem sok más terméket és eszközt is megtalálsz a munkához. Jó minőségű takarófóliákat is tudsz vásárolni, de a fogazott glettelőt is megtalálod nálunk.