Speciális festékek kínálata
Kínálatunkban sokféle festék található, leggyakrabban persze az embernek a falfestékek jutnak eszébe, amiből szintén bőséges választékkal várunk téged is. Ezenkívül vannak alapozófestékek, vakolatok, fára és fémre való festékek és olyan speciális festékek is, mint amilyen a kádfesték, de akár említhetnénk a csempe- és bútorfestékeket, a garázs és padlófestékeket, vagy a medencefestéket, illetve a táblafestéket. Mindezeknek nagy hasznát vehetjük otthonunkban, akár egy-egy bútort vagy felületet szeretnénk újjávarázsolni.
Kádfesték magas minőségben
A Renova kádfelújító zománc például kiváló választás akkor, ha nem áll módunkban a kádcsere, holott az már elkopott, esztétikailag kívánnivalót hagy maga után. A zománckádak festésére alkalmas, de ugyanígy használható zuhanytálcák, mosogatók és falikutak felújítására is.
Fontos, hogy mindig betartsuk a használati utasításban foglaltakat, és ezt azért érdemes előre elolvasni, hogy tudjuk, milyen eszközökre, anyagokra és persze mennyi időre lesz szükségünk a kád felújításához. Ez a Renova termék egyébként két komponensből áll, és egyszerre csak annyit szabad összedolgozni belőle, amennyit fél órán belül fel tudunk használni. Talán ez a legfontosabb, amit tudni kell a használatáról.
Alapos munka
Ami fontos, hogy a kád renoválása előtt mindenképp maszkoljuk le a fürdőszoba minden olyan területét, melyet nem festünk le. Tisztítsuk meg a kádat minden szennyeződéstől, és ha vannak repedések, akkor azokat szüntessük meg. Ehhez például kiváló választás a Neoplaszt késtapasz, melyet kenjünk a felületre, várjuk meg a száradást, majd csiszoljuk le. Ezután jöhet a portalanítás, zsírtalanítás és egy tiszta felületet kapunk, amivel aztán már könnyebben dolgozhatunk.
A hibák kijavítása után kezdődhet a festés a termék használati utasításában leírtaknak megfelelően. Fontos a hőmérséklet, melynek ideális esetben 20 és 25 fok között kellene lennie. A festék két komponensét alaposan össze kell keverni, majd ecsettel vagy szórással a felületre juttatni, ecsettel elég egy réteg, szórással érdemes kettőben gondolkodni. A teljes száradási idő 48 óra, ezután 45 fokos vízzel tanácsos feltölteni a kádat, majd 24 óráig így hagyni.
Mennyire tartós a kádfesték?
Ez persze a használat intenzitásától is függ, de általánosságban 3-4 évig kitart egy ilyen festés. A tartósságot befolyásolja az is, hogy mennyire körültekintően történt a felújítás. Tehát a kád minden négyzetcentiméterét meg kell tisztítani, ugyanis ha bármilyen szappan- vagy egyéb maradvány marad a felületen, az gátolja a festék megtapadását.
A festés után sem dőlhetünk hátra, tehát rendszeresen tisztítsuk meg a kádat, használjunk ehhez megfelelő tisztítószereket, melyek nem károsítják a festéket. Persze legyünk óvatosak, ha zuhanyzunk, például ha leejtünk egy flakont, már az is megsértheti a festéket, és innen elindulhat a rozsdásodás.
A kádfestés összességében nem egy nehéz folyamat, azonban kell hozzá idő és egy sor holmi, melyet webáruházunk kínálatában is megtalálsz. Mielőtt pedig hozzáfognál, írd össze, hogy mire is lesz szükséged, és azt se felejtsd el, hogy minimum három napig nem fogod majd tudni használni a fürdőkádat.