Tapéta leszedése profi módon

Tapéta leszedése profi módon

A tapéta leszedése nem olyan bonyolult feladat, ha tisztában vagy vele, hogy mire kell nagyon figyelned. Hajlamos lehetsz azt gondolni, hogy egyszerűen csak le kell tépni, kaparni a falról. Ez így igaz, de nem mindegy ezt hogyan teszed, illetve mit csinálsz akkor, ha valahol nem jön fel a tapéta.

A tapétázás az egyik legnépszerűbb módja annak, ha egy kicsit fel akarjuk dobni az otthonunkat. Nagyon egyszerűen fel lehet ragasztani, arról nem is beszélve, hogy igazán különleges végeredményt lehet elérni vele. Idővel azonban előfordulhat, hogy megunjuk a tapétánk színét, mintáját, és a csere mellett döntünk. 

Ilyenkor tudnunk kell, hogy milyen eszközöket és tapétaeltávolító szereket érdemes használnunk. Emellett pedig a munka folyamatával, annak lépéseivel is tisztában kell lennünk annak érdekében, hogy igényes legyen a kivitelezés. Ebben a cikkünkben hasznos tippeket adunk, hogy megkönnyítsük a dolgodat, és a tapétát egyszerűen el tudd távolítani. 

Miért fontos a tapéta leszedése?

A falra ragasztott tapétacsíkok csak akkor mutatnak szépen, ha mindenhol tökéletesen rásimulnak a felületre. Ez viszont csak akkor valósulhat meg, ha a fal sima és nincsenek rajta egyenetlenségek. 

Ha korábban már volt a falon tapéta, akkor azt minden esetben le kell szedni. Az újat nem ragaszthatjuk rá a régire. Ilyenkor különösen körültekintőnek kell lennünk, és apró tapéta maradványokat sem hagyhatunk a falon. 

Mire lesz szükséged az eltávolításhoz?

Mint bármelyik másik feladat, a tapéta leszedése sem kivitelezhető a megfelelő eszközök nélkül. Sok esetben könnyű dolgod van, és csak vágni, csiszolni kell, amihez spaklit, sniccert és csiszolót célszerű használnod. Ha viszont áztatnod kell a tapétát ahhoz, hogy le tudd szedni, akkor egy vödör, szivacs és kefe is kelleni fog. Ahhoz, hogy a magasban is kényelmesen tudj dolgozni, egy létra is nagyon hasznos tud lenni. 

Nem árt, ha kéznél van egy eltávolító szer is, a Metylan tapétaleoldó koncentrátum például remek választás. Szinte mindenféle tapétát le tudsz szedni vele, sőt, még az enyvtartalmú festékek esetén is hatásosan működik. Ha olyan tapétáról van szó, ami nem engedi át a nedvességet, akkor azt előbb meg kell csiszolni. Így ugyanis el tudod távolítani a vízzáró rétegét. 

Hogyan kell leszedni a tapétát?

A tapéta leszedése attól függően változik, hogy milyen tapétáról van szó. Az egyszerű papírtapétákat viszonylag könnyen le tudjuk szedni, a széleknél felvágva akár kézzel is le tudjuk húzni a falról.

A tapétákkal is viszonylag könnyű dolgunk van, ugyanis ezeket is el tudjuk távolítani anélkül, hogy fel kellene vizesíteni őket. Ezek esetében alulról kell indulnunk, majd kissé felfejtve a csíkok, darabok gyorsan leválnak a falról. 

A vinyl tapétáknál is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy azok jellemzően kétrétegűek. Csak a felső részt kell lehúznunk, az alsó ugyanis egy papírréteg, ami a falon maradhat alapot képezve az új tapétának. Ha viszont a leszedés közben megsérül, akkor azt is el kell távolítanunk. Minden más esetben a tapétákat fel kell áztatnunk, hogy kellőképpen fellazítsuk a ragasztóréteget. 

Amikor cserére kerül sor, akkor az új tapéta csak akkor lesz szép sima, ha a régi maradványai sikeresen eltávolításra kerülnek. Mielőtt nekiállsz a munkának érdemes beszerezned a szükséges eszközöket, illetve eltávolító szereket. Ezeket természetesen megtalálod a kínálatunkban ugyanúgy, ahogy sok más terméket is, amik nélkülözhetetlenek a kényelmes és gyors munkavégzéshez.