A minőségi csempefesték szép és tartós eredményt kínál
Nálunk, a Bíborfesték Üzletházban festékek széles kínálatával várjuk vásárlóinkat, legyen szó akár alapozófestékekről, beltéri vagy fára készült termékekről, de vannak a kínálatban lábazati és nemes vakolatok, speciális festékek, kültéri színezők is, mint ahogy zománcfestékből is széles a választék.
A Valmor Hídképző Alapozó olyan felületekre ajánlott, melyek korlátozott tapadóképességgel bírnak. Ilyenek a csempe, az üveg, a mázas kerámia vagy épp az alumínium. Könnyen kezelhető, vízbázisú, jól terülő anyagról van szó, mely olyan színekben kapható, mint az Alföldi alabástrom, a Hortobágyi homok, a Pilis Pázsit, a Hansági hajnal, a Mátrai mező vagy a Velencei vihar.
Kül- és beltéren egyaránt használható, és ezután ezek a felületek könnyen festhetővé válnak. Egy-két rétegben kell felhordani, és száradás után csiszolás nélkül is átfesthető, mindenképp szükség van fedőfestékre. Ehhez vizes, lakkbenzin vagy szintetikus hígítású oldószeres festéket egyaránt lehet használni.
A csempefestés előnyei
A csempefestés előnyei közé tartozik annak költséghatékonysága. Elég néhány doboz festék, némi eszköz és anyag, és otthon mi magunk újjá, frissé tudjuk varázsolni lakókörnyezetünket. Sőt, még egyedivé is, hisz saját mintát is stencilezhetünk a felületre, ezáltal még különlegesebbé téve a végeredményt.
Konyhában, fürdőszobában, egyéb helyiségekben is sokan előszeretettel választanak csempeburkolatot, melyek tartós megoldást kínálnak. Azonban ha át szeretnénk őket színezni, sokszor bizony nem szívesen verjük fel az egészet, és erre kínálja a legjobb megoldást a festés. A csempék megfelelő előkészítésével és a minőségi festékek és egyéb színvonalas kellékek használatával néhány nap alatt gyönyörű, újszerű felületet kaphatunk.
A festés lépései
A csempe előkészítéséhez sima és tiszta felületre van szükségünk, ha tehát repedéseket tapasztalunk, ezeket epoxi vagy latex ragasztóval szüntessük meg. Érdemes az egész felületet átcsiszolni, hogy hibátlan felületet kapjunk, megszabadulva a szappanlerakódásoktól, vízkőtől. Ne aggódjunk, a csempe eredeti mázát nem fogjuk eltávolítani ezzel.
Erős tisztítószerrel aztán jöhet egy alapos sikálás, ilyenkor a penész, a por és az egyéb szennyeződés távozik majd. Legyünk nagyon alaposak! Ezután hagyjuk megszáradni a csempét, akár 24 órán keresztül, hogy biztosan teljesen és tökéletesen száraz legyen, így az alapozó és fedőfesték is jobban megtapad majd a felületen.
Fontos a száradási idő
Ezután a már fent említett módon javítsuk ki a csempe és a fuga hibáit, a lepattanások és repedések ugyanis befolyásolják a festék tapadási képességét. Festés előtt a közeli felületeket maszkoljuk le festőszalaggal, aztán már jöhet is az alapozás. Ennek megszáradása után pedig a fedőfestés, melynél általában nem elég egy réteg.
Egyenletesen fessünk, és az újabb réteg felhordása előtt várjuk meg a teljes száradást. Ellenőrizzük a használati utasítást, és tegyünk az abban leírtaknak megfelelően. Ha alaposan és körültekintően dolgoztunk, hosszú időre magas minőségű végeredménnyel számolhatunk. Mindehhez az is kell, hogy jó minőségű termékekkel dolgozzunk, ez nemcsak a festékekre, hanem az egyéb anyagokra és eszközökre is igaz. Mindezeket beszerezheti nálunk, várjuk megkeresését.